Загальна інформація

rfpp

Державна організація «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» була створена 20 травня 1999 р. відповідно до Указу Президента України «Про державну підтримку малого підприємництва» №456/98 від 12.05.1998. Активну діяльність Фонд почав із січня 2001р. Засновниками Фонду є Український фонд підтримки підприємництва і Запорізька обласна державна адміністрація. Регіональний фонд є некомерційною та неприбутковою організацією.
Фонд є інструментом і головним організатором реалізації державної політики в питаннях розвитку і фінансової підтримки малого і середнього бізнесу як перспективного сектора економіки в регіоні.

Діяльність Фонду неодноразово була відзначена грамотами Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва за вагомий внесок у реформування національної економіки, розвитку підприємництва і формування ринкової інфраструктури в Україні. Розроблено і діє механізм надання фінансової підтримки суб’єктам підприємницької діяльності за рахунок обласного і місцевого бюджетів, в результаті – Фонд виступає в якості «інструмента» при фінансуванні бізнес-проектів (програм) підприємців.

За період діяльності фонду профінансовано більше 140 підприємницьких проектів на суму 6,4 млн. гривень. В результаті було створено близько 1300 додаткових робочих місць, збережено близько 1000 робочих місць.

У 2009 році Фондом організовано роботу телефонної «Гарячої лінії» щодо функціонування дозвільної системи, державної реєстрації та надання адміністративних послуг для підприємців Запорізької області.

У сфері консультаційної діяльності Фонд надає безкоштовні консультації з питань одержання фінансової допомоги, розробки бізнес-планів, організації власної справи й інших питань, пов’язаних з веденням бізнесу, проводяться безкоштовні виїзні консультативно-тематичні семінари для суб’єктів підприємницької діяльності в районах Запорізької області. За власні кошти Фонду розробляються та друкуютьсядовідники для підприємців, у яких зібрана корисна інформація стосовно ведення малого та середнього бізнесу. Вони безкоштовно розповсюджуються під час проведення семінарів, круглих столів з підприємцями.

За рахунок коштів обласного бюджету Фондом забезпечено роботу циклу інформаційно-аналітичних телевізійних програм присвячених вирішенню проблем у питаннях управління малим бізнесом для суб’єктів малого підприємства на місцевому телебаченні.

У рамках подальшого розширення інфраструктури підтримки підприємництва створений Запорізький обласний Бізнес Центр, засновником і координатором якого є ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області».