ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА УКРАЇНИ. ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР РФПП СТЕПАНЕНКО В.В. ВИСТУПИВ НА ЗАХОДІ З ДОПОВІДДЮ

14

У Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулося засідання круглого столу на тему «Угода про політичну асоціацію та Зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики та можливості для України та Запорізької області».

Організатори заходу – Національний інститут стратегічних досліджень, Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики та Український центр незалежних політичних досліджень спільно із Запорізькою облдержадміністрацією,  Запорізькою торгово-промисловою палатою та за підтримки Словацького агентства міжнародного розвитку.

У засіданні взяли участь представники обласної та міської влади, фахівці, представники промислових підприємств області, науковці.

– Європейський союз – один з головних торгових партнерів України, адже лише за підсумками минулого року експорт українських товарів до ЄС склав близько 17 млрд. доларів. Ураховуючи те, що Запорізька область є одним з найпотужніших регіонів України, переконаний, що наш край і надалі залишатиметься цікавим для Європи, ми зможемо знаходити нових партнерів. До того ж, крім співпраці в промисловості ми зацікавлені у співробітництві в галузі культури,  туризму, це теж дуже перспективний напрямок, – зазначив начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Вадим Міщанин.

Під час засідання учасники обговорили Угоду про політичну асоціацію та Зону вільної торгівлі, а саме те, які можливості та перспективи відкриваються для Запорізькій області та Україні в цілому. Також порушувалося питання щодо регіонального виміру євроінтеграційної стратегії України та перспектив співробітництва Запорізької області з країнами ЄС та їх регіонами.