АДАПТАЦІЯ АГРОТУРИЗМУ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ГРАНТУ ЄС

24

Третього вересня відбулася прес-конференція Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області», на якій генеральний директор Володимир Степаненко та регіональний координатор Проекту ЄС «Басейн Чорного моря 2007-2013р.р.» Юрій Петраш оповістили ЗМІ про те, що в 2013 році Фонд виграв конкурс за поданням гранту ЄС на суму 67 тис. 500 євро. Гроші виділені мерією міста Ксанті, Греція, для реалізації проекту «Система сертифікації якості в агротуристичному бізнесі».

Метою проекту є вивчення агротуризму в країнах-партнерах, таких як: Греція, Молдова, Болгарія, Вірменія, Грузія, результати якого будуть порівняні з цим видом туризму в Німеччині, Чехії та Угорщини.

Агротуризм – це система послуг туристичного бізнесу, що дозволяє відпочити в екологічно чистих сільських умовах у спеціально пристосованих садибах, доторкнутися до селянської дійсності.

Адаптація такого виду туризму в Запорізькій області допоможе розвинути додаткові джерела доходу і залучити підприємців сільської місцевості, тим самим, збільшити трудову зайнятість мешканців села в цілому.

Робота над проектом об’єднає волонтерів з числа молодих підприємців та студентів, які зможуть ознайомитися з агротуризмом не тільки в Україні, але і в країнах-партнерах. Його дослідженням займуться вчені Запорізького національного університету, в результаті чого буде сформована система сертифікації агротуризму в Запорізькій області з метою його популяризації як перспективноїгалузі туристичного бізнесу.