СТУДЕНТИ, ВИКЛАДАЧІ ТА ЕКСПЕРТИ ПОДИСКУТУВАЛИ З ПРИВОДУ РОЗВИТКУ ЗАПОРІЗЬКОГО АГРОТУРИЗМУ

25

8 жовтня відбулося засідання Круглого столу на базі економічного факультету  в рамках діяльності Студентської наукової проблемної групи кафедри «Фінанси та кредит» Запорізького національного університету. Темою заходу було дослідження агротуризму як провідної галузі малого та середнього бізнесу в умовах сьогоднішнього економічного розвитку України.

Для повноцінної дискусії з приводу теми організатори заходу запросили експертів, викладачів та студентів.

У вступному слові декан економічного факультету ЗНУ, професор Алла Череп наголосила, що агротуризм є невід’ємною складовою ефективної діяльності суб’єктів господарювання. Крім цього, вона підкреслила, що гальмування розвитку даного сектору туризму здійснює існуюче безробіття в сільській місцевості, а в межах Запорізької області – ще й відсутність туристичних маршрутів до цікавих памятників, територій та історичних місць.

Експерт з порушеного питання, генеральний директор Запорізького регіонального фонду підтримки підприємництва Володимир Степаненко, бачить вихід із ситуації у міжнародній співпраці: взаємодії підприємців із мережами агротуристичних секторів інших країн; залученні іноземної фінансової допомоги.

З наукової точки зору студенти у своїх доповідях зосередили увагу на тому, що сьогодні в українському законодавстві відсутнє тлумачення терміну «сільський туризм» та «зелений туризм», відсутні нормативні документи, які б стосувалися агротуристичного сектору.

Учасники заходу зійшлися на тому, що перспектива розвитку даного виду туризму залежить від:

– введення нових профільних законів та законодавчих актів стосовно агротуризму;

– впровадження цільових та стимулюючих державних стратегій для  розвитку агротуристичного сектору;

– відродження села та сельського населення завдяки залученню їх в агротуристичну сферу;

– розуміння значення агротуризму для особистих селянських господарств та сельських територій;

– розуміння ролі дослідження попиту агротуристичних послуг в Україні та в конкретних областях.

 

 

Нагадаємо, що 25 вересня 2013 ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» уклав договір про співпрацю з економічним факультетом Запорізького національного університету для реалізації програми розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області; інтеграції освіти, науки та бізнесу як в традиційній формі ведення бізнесу, так і в нових сферах: інноваціях, виробництві, IT-технологіях, агротуристичному бізнесі.