УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ ОБГОВОРИЛИ ДОЦІЛЬНІСТЬ ЗАЛУЧЕННЯ ДОПОМОГИ ЄС ДЛЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

27

24 жовтня в облдержадміністрації відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке провів заступник голови ОДА Петро Гончарук. Присутні обговорили такі питання:

– залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги завдяки грантам, які з липня 2013 року реалізує Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області;

– зміни до Податкового кодексу України.

Генеральний директор ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко зазначив: «Наш фонд став учасником двох міжнародних проектів спільноїпрограми прикордонного співробітництва «Басейн Чорного моря 2007-2013 років». Мета даних проектів – залучення міжнародної технічної допомоги ЄС для підтримки розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькому регіоні».

Перший проект – «Black Sea BI-NET»  передбачає створення мережі бізнес-інкубаторів у Запорізькій області та єдиної координованої системи організацій підтримки та розвитку сектора малих і середніх підприємств Чорноморського регіону. Фінансова допомога ЄС складає 78,9 тис. євро, обов’язкове співфінансування за рахунок обласного бюджету – 10% від усієї суми.

Другий проект – «Сертифікація системи якості агротуризму / «CerTour » передбачає створення мережі підприємств агротуристичного сектору в Запорізькій області. Фінансова допомога ЄС становить 67,5 тис. євро, обов’язкове співфінансування за рахунок обласного бюджету складає10,4% від загальної суми. Мета проекту – створення кластерів агротуризму на прикордонній території Чорноморського басейну.

– Реалізація цих двох проектів дозволить відкрити на території Запорізької області вже через два роки не менше двох активно працюючих бізнес-інкубаторів та створити мережу підприємств агротуристичного сектору, яка відповідатиме міжнародним стандартам якості. Це дасть можливість створити нові робочі місця, особливо в сільській місцевості, що сприятливо впливатиме на подальший розвиток Запорізької області, – наголосив Володимир Степаненко.

Також директор Фонду зазначив, що наприкінці вересня було укладено договір про співпрацю з економічним факультетом Запорізького національного університету для реалізації програми розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області, інтеграції освіти, науки та бізнесу як у традиційній формі ведення бізнесу, так і в нових сферах: інноваціях, виробництві, бізнес-інкубуванні, IT-технологіях та туризмі.

Заступник голови ОДА Петро Гончарук: «Запорізька область має дуже гарну базу для розвитку агротуризму, тому території мають зайняти активну позицію для участі в запропонованих прокетах».

Наприкінці засідання перший заступник начальника Головного управління Міністерства доходів у Запорізькій області Сергій Давидков поінформував членів координаційної ради про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку малого підприємництва та відповів на запитання, та наголосив на необхідності посилення боротьби з тіньовою економікою в області та регіоні.