ЗАПОРІЖЖЯ ВЗЯЛОСЯ ЗА АКТИВНИЙ РОЗВИТОК АГРОТУРИЗМУ В РЕГІОНІ

34

14 січня 2014 року відбулася нарада в Запорізькій обласній державній адміністрації щодо розвитку сектору агротуризму та його адаптації в підприємницьке середовище в регіоні.

Генеральним директором Регіонального фонду підтримки підприємництва Володимиром Степаненко підіймалося питання подальшого просування міжнародного проекту ЄС «Система сертифікації якості агротуризму / CerTour», яке минулого року виграв Фонд. Сума гранту складає 67,5 тисяч євро. Його реалізація допоможе запровадити загальну сертифікацію агротуристичних комплексів Запорізької області та перейняти досвід  країн, де даний сектор є дуже розвинутим.

Як зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук, Запорізька область має великий аграрний ресурс, у тому числі це стосується розвитку туристичної галузі. Заплановане розроблення туристичного маршруту по всіх сертифікованих агротуристичних об’єктах для інформування потенційних клієнтів.

Крім того, минулого року науковцями економічного факультету Запорізького національного університету було проведено дослідження щодо необхідності розвитку агротуризму, вивчався стан агротуристичного комплексу  регіону, проводилося порівняння ситуації з іншими регіонами.

З перших тижнів реалізації проекту Фонд отримав зворотній зв’язок від суб’єктів підприємницької діяльності:  до генерального директора Володимира Степаненка за додатковою інформацією звернулися понад десять підприємців, які зацікавились розвиткомданого сектору бізнесу.

У ході наради було заслухано трьох представників агротуризму, які працюють за різними напрямками. Один з них розвиває агротуризм на базі сільськогосподарського підприємства, для другого це – сімейний бізнес, для третього – це поєднання козацького патріотичного виховання дітей, їх оздоровлення та наближення до природи.