ТУРИЗМ У ЗАПОРІЗЬКОМУ КРАЇ: ПОТЕНЦІАЛ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

40

В облдержадміністрації відбувся обласний туристичний форум, у роботі якого взяв участь голова ОДА Валерій Баранов та його заступник Петро Гончарук. Серед почесних гостей – секретар комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Ігор Янків.

Учасники заходу – керівники та представники органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, члени Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності, представники бізнесу, громадських організацій, національно-культурних товариств, майстри декоративно-прикладного мистецтва тощо.

Перед початком форуму всі учасники мали можливість ознайомитись з виставкою презентаційних матеріалів курортно-рекреаційного потенціалу регіону, краєзнавчої літератури,  виробів декоративно-прикладного мистецтва тощо.

Як пояснив заступник голови ОДА Петро Гончарук, основне завдання, яке поставлено перед учасниками форуму – розробити регіональний туристичний продукт.

– Внаслідок суспільно-політичної ситуації в країні Запорізька область отримала шанс вивести на новий рівень туристичну галузь. Маємо для цього і природні ресурси, й історичні об’єкти. Разом з тим, не маємо єдиної ідеї чи стратегії, яка б об’єднувала всю цю роботу, – зазначив Петро Гончарук.

Посадовець повідомив, що в Бердянську розроблено короткий відеоролик, який транслюється на всіх виставках та форумах, у яких беруть участь бердянці. Цей сюжет  акумулює все найкраще, що є в курортному місті.  Аналогічний відеоролик доцільно розробити і для Запорізької області. Один з таких проектів презентували учасникам.

Відсутність єдиної стратегії розвитку туризму в країні підтвердив і секретар комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Ігор Янків.

– Запорізький край має величезний потенціал для розвитку туризму, і не тільки внутрішнього.  Я готовий виступити  посередником між вами та центральними органами влади у будь-яких ваших законодавчих ініціативах, – повідомив Ігор Янків.

Оскільки серед ініціаторів проведення такого форуму – місцеві підприємці, слово надали  голові регіональної Ради підприємців області Ірині Лєх, яка висловила своє бачення розвитку туризму. Серед її пропозицій – розвиток СПА-туризму на курортах, упровадження чоловічого маршруту для відпочинку, який включав би відвідання козацького театру, музеїв зброї та ретро-авто «Фаетон», нічних клубів тощо.

Представники Якимівського, Приазовського, Мелітопольського районів, а також  м. Бердянськ провели презентації курортно-рекреаційних зон області.

Також були презентовані проекти сільського та агротуризму, які реалізуються в Новомиколаївському, Василівському, Токмацькому та Чернігівському районах.

Підбиваючи підсумки першої частини форуму, голова облдержадміністрації Валерій Баранов подякував усім за конструктивну роботу. Також очільник регіону наголосив на важливості проведення такого заходу саме напередодні відкриття оздоровчого сезону. Валерій Баранов повідомив, що за підсумками роботи форуму буде створена постійно діюча робоча група з питань туризму.

Друга частина форуму присвячена роботі в секціях «Проекти розвитку туристичної сфери в сучасних умовах» та «Просування туристичних брендів регіону», яка триватиме у готелі «Інтурист».