КРАЇНИ-УЧАСНИЦІ ПРОЕКТУ «BI-NET» ОБГОВОРИЛИ ЗАСНУВАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ПЛАТФОРМИ З ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ

45

З 12 по 14 травня 2014 року генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва Володимир Степаненко та регіональний координатор проекту Юрій Петраш взяли участь у заході, присвяченому початку реалізації та заснування міжнародної мережі бізнес-інкубаторів згідно проекту «Створення регіональної мережі бізнес-інкубаторів «Чорноморська мережа «BI-NET» у місті Галац, Румунія.

Організатором заходу виступила Асоціація транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» (ACT EDJ).

Основною метою заходу було започаткування дієвої платформи економічної взаємодії регіонів між державами проекту «BI-NET»: Молдови, Румунії, Вірменії, України, Греції та Туреччини, ґрунтуючись на попередньому досвіді транскордонного співробітництва трьох країн: Румунії, України, Молдови.

Учасники зустрічі ознайомилися із презентаціями існуючих онлайн-платформ та керівництв; із питаннями щодо обміну належним знанням та міжнародною практикою.

Також обговорювалися основні вимоги для управління мережою та визначався план дій наступного періоду проектної діяльності.

Зазначимо, що одним із найбільш дієвих інструментів на шляху просування до асоціації з ЄС на регіональному рівні є транскордонне співробітництво, зокрема, шляхом створення та активної участі у єврорегіонах. Завдяки цієї плідної кооперації підвищується рівень економічного зростання країн-учасниць та міст зокрема.

На даний момент до складу Єврорегіону «Нижній Дунай» входять Одеська область (Україна), повіти Галац, Тульча, Бреїла, (Румунія), райони Кагул та Кантемір (Республіка Молдова), що створило нові можливості для розширення співробітництва у різних галузях між поданими прикордонними регіонами.