ЗАЛУЧЕННЯ ПРОЕКТУ ЄС «CERTOUR» ЗАДЛЯ РОЗВИТКУ КОЗАЦТВА

55

11.08.14р. фахівці Регіонального фонду підтримки підприємництва відвідали селище Набережне Приморського району Запорізької області де іде будівництво зеленої садиби – козацького поселення «Новоазовська Січ».

Козацьке поселення планується відбудувати у вигляді що найменш з 10 дерев’яних куренів які розмістилися на узбережжі Обіточної коси Азовського моря. Наразі приморські козаки власноруч утримують дикий пляж, провели прісну воду, збудували декілька стаціонарних місць спільного користування, у центрі козацького поселення встановлений православний поклінний хрест.

Зелена садиба «Новоазовська Січ»  є одним з претендентів на отримання сертифікату якості міжнародного зразку. Стосовно розвитку запорізького козацтва хочеться привести слова геніального письменника Миколи Гоголя: “Українське козацтво – гордість української нації, це – джерело духовної сили, благородства, народжує безкорисливу участь у спільній справі, виконання свого обов’язку”
Його слова і сьогодні актуальні, сьогодні козацтво та сила яка може гідно захистити інтереси свого народу, свого етносу і козацька громада повинна постати як традиційна опора суспільства.

– Перемога Регіонального фонду підтримки підприємництва у міжнародному конкурсі проектів з надання гранту ЄС «Система сертифікації якості в агротуристичному бізнесі» відкриває перед нами великі можливості для розвитку агротуризму, і не лише через виділення коштів, а й завдяки можливості перейняття досвіду інших країн. Переконаний, що козацька садиба  з місцем активного відпочинку отримає сертифікат. Агротуризм дуже цікавий людям, особливо це стосується дітей, і сьогодні ми в цьому в черговий раз переконалися. Це перспективний та дійсно дуже важливий проект, і ми гарантуємо сприяння та допомогу з боку обласної влади. Агротуризм – це не лише форма підприємництва, а й шлях до збереження та відродження українських сіл і містечок, наших звичаїв та обрядів – зазначив Володимир Степаненко.