СЕМІНАРИ – ТРЕНІНГИ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

58

На виконання вимог Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2013-2014 роки та заходів Проекту ЄС «BI-NET» Володимир Степаненко – керівник Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва», провів серію семінарів –  тренінгів на яких порушені головні питання для майбутніх підприємців, або підприємців – початківців:

  1.  «Започаткування власної справи»
  2.  «Я- майбутній підприємець, або складові підприємницької діяльності»
  3.  «Мале підприємництво, оподаткування»
  4.  «Ресурсне забезпечення малого підприємництва»

Семінари – тренінги за чотири дні (17 – 20 листопада 2014 року) охопили  велику аудиторію слухачів: від безробітних громадян, бажаючих зареєструватися фізичними особами – підприємцями до молоді і студентів, бажаючих долучитися до цієї важливої і корисної справи, усього було зареєстровано на заходах понад 100 слухачів.

Крім основних питань, перелічених вище Володимир Степаненко та працівники регіонального фонду надали індивідуальну консультаційну допомогу охочім, стосовно правильного написання бізнес-планів, про механізми державної підтримки підприємництва в країні та на регіональному рівні, про залучення міжнародної технічної допомоги (грантів) від  іноземних фондів та донорів тощо.

Інформаційна довідка: Згідно з Законом України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» № 4618-VI від 22.03.2012р. (надалі – Закон)  регіональні фонди підтримки підприємництва визначені як головний інструмент державної політики підтримки малого і середнього підприємництва на регіональному рівні. Згідно зі ст. 17 Розділу IV Закону: фонди підтримки підприємництва – неприбуткові державні організації, основними функціями яких є (у тому числі) сприяння реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва шляхом залучення фінансових ресурсів, через фінансування цільових програм та проектів (у випадку для нашої області – Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва). Засновниками ДО «РФПП» є:  Українській Фонд підтримки підприємництва та Запорізька обласна державна адміністрація. Фонд є некомерційною та неприбутковою організацією. Мета Фонду – реалізація державної політики з питань розвитку і фінансової підтримки малого та середнього бізнесу як перспективного сектору економіки в регіоні. Активну діяльність ДО «РФПП» почав з січня 2001р.  За період діяльності ДО «РФПП»  профінансовано більше ніж 140 підприємницьких проектів на суму 6,4 млн. гривень. В результаті було створено понад  1300 додаткових робочих місць, збережено понад  1000 робочих місць.