НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ЗНУ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ «БІЗНЕС-ІНКУБАТОРИ»

63

2 грудня на економічному факультеті Запорізького національного університету у рамках діяльності Студентської наукової проблемної групи кафедри «Теоретичні та практичні проблеми управління фінансами на рівні суб’єктів господарювання, регіонів та держави» відбулося засідання круглого столу на тему «Бізнес-інкубатори – передумови розвитку малого та середнього бізнесу».

Організатором заходу виступила декан економічного факультету, зав. кафедри фінансів та кредиту, д.е.н, професор Алла Василівна Череп за участі активістів Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених економічного факультету на чолі з Коробовим Олександром.

У заході взяли участь: Степаненко Володимир Васильович – генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області; Малахова Жанна Дмитрівна – член Академії наук соціальних технологій та місцевого самоврядування РФ; викладачі та студенти економічного факультету.

Декан економічного факультету, д.е.н., професор Алла Василівна Череп привітала усіх присутніх та зазначила, що бізнес-інкубатори стали новою складовою ефективної діяльності суб’єктів господарювання. Тому тема засідання круглого столу є насьогодні вкрай актуальною. Окрім того, Алла Василівна наголосила, що за підтримки Запорізької обласної держадміністрації, Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області та ректората ЗНУ, на базі університету планується створення бізнес-інкубатора. Мета цього проекту – розробка, створення і впровадження у виробництво інноваційних технологій та проектів.

На засіданні було представлено та обговорено шість доповідей студентів економічного факультету.

Висвітлювались такі теми:

  • Індустріальні парки в регіонах України;
  • Перспективи розвитку інноваційних бізнес-інкубаторів в Україні, їх моделі,  структури та особливості функціонування;
  • Підвищення підприємницького  потенціалу транскордонного регіону шляхом створення інституцій підтримки підприємництва.

В рамках співпраці з економічним факультетом ЗНУ, учасники круглого столу обговорили питання про створення Центру розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор», як структурного підрозділу Запорізького національного університету. Передбачається, що Бізнес-інкубатор на відповідних умовах надаватиме спеціально обладнані приміщення та інше майно студентам та аспірантам, а також суб’єктам малого та середнього підприємництва, що розпочинають свою діяльність, і які мають намір реалізувати свої ідеї. Передбачається також взаємна співпраця сторін щодо розробки проектів регіональних соціально-економічних цільових програм, спрямованих на розвиток підприємництва, з метою поліпшення виробничого, фінансово-економічного і науково- технічного стану області.

Наприкінці заходу Алла Василівна Череп зауважила, що бізнес-інкубатор  це насамперед динамічний процес розвитку підприємств. Інкубатори забезпечують практичну адміністративну допомогу, доступ до фінансування та основні професійні і технічні послуги. Більшість інкубаторів пропонують підприємницьким фірмам спільні офісні послуги, доступ до устаткування, гнучкі умови оренди і розширений  простір. Головна мета програми інкубації — готувати і випускати успішні підприємства, що є фінансово життєздатними й автономними, коли вони залишають інкубатори. Такий вплив матиме позитивний ефект як на регіон, так і на соціально-економічний розвиток регіону в цілому.