ЗАПОРІЗЬКА ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗУСТРІЧАЛАСЯ З АЛЬГІРДАСОМ ШЕМЕТОЮ

1

03.10.2016 р. в стінах Запорізької обласної державної адміністрації було проведено зустріч з бізнес-омбудсменом України паном Альгірдасом Шеметою.
Насамперед міжнародний інститут покликаний реагувати на скарги підприємців, що виникають у різних куточках держави на роботу органів фіскальної служби чи державної влади. Цей механізм покликаний наводити лад та справедливість у системі.За словами бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, Запорізька область посіла 7 місце за кількістю скарг по всій Україні. Зокрема, з травня минулого року до нього надійшло 35 скарг, проте 12 з них були відхилені.
На зустрічі відбулося інформування ділових кіл і представників влади про діяльність Ради бізнес-омбудсмена та можливості вирішення спірних питань між підприємцями і представниками органів державної влади регіону. Зустріч Ради бізнес-омбудсмена з членами координаційної ради підприємців при обласній та міській владі була присвячена проблемам, які постають перед представниками підприємств, малого та середнього бізнесу, бізнес-асоціацій області.
Насамперед бізнес-омбудсмен поінформував про свою діяльність, а також розповів про можливі шляхи вирішення суперечливих питань між підприємцями, представниками влади та контролюючими органами. При цьому Альгірдас Шемета наголосив, що бізнес-омбудсмен не розглядає скарги стосовно справ, що знаходяться на судовій стадії чи в арбітражі, скарги щодо справ, які вже розглянуті судом чи арбітражем, а також скарги приватного бізнесу один на одного. Також до сфери його впливу не входять скарги, коли сторона, яка зазнала впливу недобросовісної поведінки, не вичерпала принаймні одну інстанцію адміністративного оскарження, доступну згідно з чинним законодавством та внутрішніми правилами сторони, щодо якої подана скарга.

2
Володимир Степаненко, генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, оголосив чотири питання, які потребують додаткового вивчення та запропонував Раді бізнес-омбудсмена вийти з пропозицією до Верховної Ради України щодо удосконалення законодавства в часті законів про місцеве самоврядування, щодо сільського зеленого туризму та інституцій підтримки бізнесу.