Освітні заходи по Проекту «Чеська садиба на Мелітопольщині» в липні 2017 року

В Мелітопольському районі Запорізькій області є унікальне для України село – Новгородківка (до 1945 — Чехоград). Населення становить 1180 осіб. Орган місцевого самоврядування — Новгородківська сільська рада.

Село Новгородківка знаходиться за 25 км на захід від міста Мелітополь. Поруч проходить автомобільна дорога на Крим.
Засноване село Чехоград 1869 року чехами-вихідцями з Богемії. Крім чеської, в селі була значна німецька діаспора. Більшість жителів села за віросповіданням були католиками та лютеранами.
В 1946 році село Чехоград отримало свою нинішню назву Новгородківка.
Комплексна програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік передбачає проведення освітніх заходів задля створення чеської зеленої садиби, як нового об’єкту агротуризму. Тому працівники Регіонального фонду, фахівці з податкового законодавства, економіки, маркетингу у липні 2017 року провели низку виїзних освітніх заходів для селян, депутатів сільської ради, чеського товариства.

Очікувані результати: допомога в позиціюванні чеського національного колориту, який через ідентичність громади зберігає та розвиває культурні традиції народу поруч з українцями та іншими народами сільської ради. Це приклад національної толерантності та розвитку європейської демократії відносин. Сільський туризм є реальним інструментом збереження і відтворення природних ресурсів та культурно-історичної спадщини конкретних територій.
Рекреаційна, культурно-історична, етнографічна привабливість, національні традиції Запорізького краю є основою для того, щоб аграрії почали активно займатися цим новим видом діяльності, який принесе їм додатковий дохід, забезпечить власну зайнятість, збереже історичні традиції сільських територій та дозволить залучити в сільську місцевість молодь.