«ШКОЛА АГРОТУРИЗМУ» – корисний проект для селян, студентів, безробітних.

Сільський зелений туризм – це проведення вільного часу в сільському середовищі, якому притаманна відповідна забудова, сільський побут, мальовничий ландшафт і под. Зелений він тому, що туристичні заняття у вигляді пішохідних і кінних прогулянок, спортивних та оздоровчих подорожей (навіть полювання і рибальство) відбуваються у сільській місцевості серед живої зеленої природи.

«Школа агротуризму» допомагає селянам, безробітним, студентам – інкубантам, звільненим бійцям АТО працевлаштуватися через зайняття підприємницькою діяльністю. Саме цьому вчили в «Школі агротуризму» протягом травня місяця 2018 р., проведені освітні заходи за наступними напрямками: з обліку та оподаткування, з маркетингу та з економічних питань, майстер-класи (в садибах Запорізького та Мелітопольського районів)

Крім цього, Бердянська райдержадміністрація разом з ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» (надалі – Фонд) в рамках заходу п. IІІ.11.1. «Школа агротуризму», «Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки», 24 травня 2018 року у приміщенні Бердянської райдержадміністрації провели два освітніх заходи на тему: “Джерела фінансової підтримки суб’єктів підприємницької діяльності та основи організації сільського туризму”. На семінари були запрошені представники селищної та сільських рад Бердянського району, Берестівської, Осипенківської об’єднаних громад, суб’єкти підприємницької діяльності Бердянського району та особи, які мають безпосередню зацікавленість в розвитку «зеленого туризму».

Метою заходів було надання учасникам знань зі сфери організації сільського туризму, створення успішного бізнесу у сфері екологічно чистого сільського господарства, тваринництва та агротуризму, а також з чого почати діяльність.

Генеральний директор «Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області» Степаненко Володимир Васильович розповів присутнім про можливість отримання суб’єктами підприємницької діяльності мікро-кредитів від Фонду, заохочування молоді, яка прагне відкрити свою підприємницьку діяльність за допомогою фінансової підтримки на розвиток власної справи, та інші можливі інструменти підтримки ініціатив розвитку «зеленого туризму». Менеджер по міжнародним проектам Петраш Юрій Вікторович продемонстрував презентацію «Агротуризм в Запорізькій області», де були наведені приклади вдало реалізованих проектних ідей. Також було проаналізовано потенціал Бердянського району, оскільки розвиток курортного туризму з елементами зеленого туризму із популяризацією народних промислів, етнічних барв, національних кухонь, повільного, здорового харчування наразі є дуже актуальним і затребуваним від споживачів послуг саме у нашому регіоні.

Данні  освітні заходи стають певними сходинками  в розбудові потенціалу регіону, за допомогою власної мотивації, пошуку та генерації нових оригінальних ідей у напрямку розвитку «зеленого туризму».

У червні поточного року ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» планує провести наступні зустрічі  присвячені  розвитку «Зеленого туризму» в об’єднаних територіальних громадах району.