ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ БУДЕ РЕАЛІЗОВАНО ДВА БІЗНЕС-ПРОЕКТИ

У рамках заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки в облдержадміністрації відбувся конкурс з відбору бізнес-планів. На розгляд конкурсної комісії було представлено три бізнес-плани.
За результатами обговорення конкурсна комісія обрала проекти двох учасників, які отримають з обласного бюджету по 250 тис. грн. Це: проект «Розвиток садівництва та ягідництва. Вирощування та переробка ягід кизилу» Сергія Ольшанського та проект «Виготовлення оновленого асортименту дитячого одягу та білизни з якісної сировини» підприємства ТОВ «ВКФ «Надія-Грандекс».

Бізнес-план Сергія Ольшанського передбачає придбання обладнання для обробки кизилового саду, облаштування якого вже розпочато за рахунок власних коштів. Наразі цей кизиловий сад, який є найбільшим у Європі, нараховує близько 11 тис. дерев та 20 сортів кизилу. Плантація отримала сертифікацію як органічна. За словами підприємця, кизил зацікавив іноземних партнерів, які, зокрема, готові купувати кизиловий джем, соуси, соки та іншу кизилову продукцію українського виробництва. Вихід на зовнішні ринки та створення кизилового кооперативу став вирішальним фактором у визначенні переможця.

Ірина Кобякова (ТОВ «ВКФ «Надія-Грандекс») під час презентації бізнес-плану підприємства акцентувала увагу на розробці нової колекції одягу для дітей дошкільного та шкільного віку. На сьогодні асортимент продукції включає піжами, комплекти, нічні сорочки, натільну білизну, спортивні костюми тощо. Підприємством уже зроблено першу поставку оновленого асортименту продукції до торговельної мережі «Епік», з якою планується підписання довгострокової угоди про співпрацю. На реалізацію цього бізнес-плану також буде спрямовано 250 тис. грн. власних коштів.

Відтак, фінансова підтримка з обласного бюджету різнопланових бізнес-проектів надасть новий поштовх для розвитку таких важливих для економіки області галузей як сільське господарство та легка промисловість, а також дозволить створити нові робочі місця.