На засіданні бізнес-інкубатора обговорили проблеми економіки роздільного збору

Одинадцятого листопада в бізнес-інкубаторі економічного факультету ЗНУ відбулося чергове засідання, присвячене пошуку перспективних шляхів розвитку підприємництва, дружнього до довкілля. Основним спікером виступив директор екотехнологічної компанії «Гранік» Геннадій Дубов, який зробив цікаву доповідь на тему «Економіка роздільного збору».

На початку зустрічі гість, який, до речі, є випускником нашого вишу, розповів про історію заснування компанії, яка зараз успішно працює в сегменті надання послуг із роздільного збору та вивезення побутового сміття. Присутні переконалися, що проблема сортування сміття є актуальною, втім її можливо вирішити шляхом економічної мотивації всіх учасників цього процесу. Геннадій Дубов, ділячись власним досвідом заснування та розвитку бізнесу, зазначив, що будь-який венчурний проєкт треба починати з невеликих капіталовкладень, а в разі його успішності – посилювати цей напрям роботи, зокрема більш потужним інвестуванням.

Окрім проблем сортування та роздільного збору сміття, учасники обговорили й перспективні напрями забезпечення економічного розвитку на екологічних засадах. До дискусії долучилися й присутні на заході викладачі економічного факультету Анатолій Кущик, Юлія Калюжна й Андрій Линенко. Серед питань, які жваво обговорювалися на засіданні бізнес-інкубатора економічного факультету, можна виокремити такі: доцільність встановлення сортувальних ліній, ефективність яких значно перебільшується виробниками, виправданість певного збільшення ставок екологічного податку в Україні, здешевлення вторинної сировини в України через заборону її ввезення в Китай, екологічні міфи та фантазії тощо.

На завершення заходу Геннадій Дубов презентував найбільш активним учасникам еко-сумки, а всі присутні подякували спікеру за цікаву інформацію та час, проведений із користю.