ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ РОБОТИ

Оскільки останнім часом не вистачає коштів бюджету задля реалізації підприємницьких проєктів, важливим є вектор залучення інвестицій, коштів міжнародної технічної допомоги та грантів задля реалізації актуальних для запорізького бізнесу проєктів. Безумовно, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області є лідером цієї роботи.
Так, протягом минулого року Фондом було сформовано 60 проєктних аплікаційних заявок до донорів, що дало можливість отримати 3 млн. 468 тис. гривень прямих інвестицій на реалізацію бізнес-проєктів. Інвестиції зі свого боку сприяли наповненню бюджету на суму порядку 520 тис. гривень, через сплату податків на заробітну плату та податків від СПД – виконавців заходів. Більшість міжнародних проєктів потребує співфінансування з боку обласного бюджету, це складає порядку 8-10 відсотків від загальної суми гранту. Нажаль остання сесія Запорізької обласної ради не виділила Фонду кошти на співфінансування, що ставить організацію, яка отримала міжнародні кошти у скрутне і незрозуміле становище, яке впливає на грантову історію реципієнта.
У 2020 році на конкурсних засадах реалізовано 5 міжнародних грантових проєктів, які стосувалися надання для запорізьких СПД менторської допомоги в залученні новітніх європейських інструментів з поліпшення менеджменту в туризмі, цифрової допомоги та впровадження онлайн-інструментів для бізнесу, підтримки жіночого підприємництва в часи невизначеності, залучення до підприємництва людей із інвалідністю та з обмеженими можливостями. Крім цього, Регіональний фонд підтримки підприємництва відзначився впровадженням і реалізацією «ноу-хау» проєктів:
– Вперше від України організація на конкурсних засадах приєдналася до проєкту https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/ стажування українських молодих підприємців в кращих іноземних компаніях. Було організовано та профінансовано стажування 13 СПД за кордоном, прийнято в Запорізьку область 7 стажистів з-за кордону.
– Вперше в Україні організовано бізнес-навчання для дівчат-підлітків Мелітопольської виховної колонії (єдиної в Україні) в рамках проєкту «Подолання» задля працевлаштування після ув’язнення через відкриття власної справи
– Вперше в Україні організоване та проводиться на постійній основі сертифікація якості наданих послуг об’єктами агротуристичного бізнесу (зеленого туризму) по міжнародній системі CERTOUR.
Наразі триває підготовча робота стосовно отримання запорізькими туристичними кампаніями сертифікатів з моделі вдосконалення бізнесу EFQM, яка розроблена Європейським фондом управління якістю EFQM Excellence Model. В цій роботі візьмуть участь бенефіціари – запорізькі підприємці туристичної сфери Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Пологівського районів області. Будуть надані послуги з фасилітації суб’єктам санаторно-курортного, гастрономічного, зеленого туризму та індустрії гостинності.
Саме тому, 26 березня 2021 року Регіональний фонд взяв участь у засіданні керівного комітету – конференції міжнародного проєкту https://exceltour.org/ потужної міжнародної Програми https://blacksea-cbc.net/ , з якою працює вже протягом семи років. В засіданні взяли участь представники шести організацій з п’яти країн Європи та Країн Східного партнерства (Греції, Туреччини, Румунії, України та Вірменії).