Буде село – буде Україна!

 

Основою України завжди був міцний господар. Саме він творив Українську державу. Він давав економічну підтримку розвитку культури, мистецтва, науки, традицій! Чи може село розвиватися без традицій, культури і врешті-решт без розвитку сільського зеленого туризму?! Можливо городяни або депутати, наприклад, скажуть: «Це таке дрібне питання, хіба треба підтримувати такий рух?». Таке враження може статися після того, коли на останньому пленарному засіданні Запорізької обласної ради місцеві можновладці не підтримали жодного проєкту розвитку сільського зеленого туризму в області! Але «зеленяни» не залишаться без підтримки! Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області взяв цей напрямок в пріоритет ще з 2013 року та неухильно впроваджує свою роботу, з метою допомоги та гуртування сільського туристичного бізнесу.
02 квітня 2021 року Володимир Степаненко, генеральний директор Фонду, познайомився із двома садибами зеленого туризму: в селі Азовське (господар Олена Воробьова Елена) та в селі Троїцьке (господар Сергій Добриця Сергей) Бердянського району області.
В першому випадку господарка тендітна гарна жінка – переселенка з Донбасу, багатодітна матір будує з нуля зелену садибу «Золотий колосок» і готується до прийому туристів влітку, надає послуги з розміщення, здорового харчування, кінних прогулянок, контактного зоопарку, дитячих забав, апітерапії тощо
У другому випадку інтелектуал, поборник здорового способу життя – молодий чоловік, містянин, але корінням – з сербської родини, закінчує будівництво «Сербської садиби», з кінця літа та потім цілорічно готовий буде приймати туристів та надавати послуги з харчування крафтовою продукцією, дегустації вина, послуг з розміщення, роботи на винограднику, купання в розчищеній річці та милування місцевими краєвидами.