Продовжується реалізація проєкту: «EXCELTOUR»

Регіональний фонд підтримки підприємництва увійшов у другий рік реалізації проєкту:  «EXCELTOUR». Вже відібрані десять бенефіціарів проєкту, які по закінченню отримають європейські сертифікати за системою EFQM. У складі бенефіціарів є туристичні агенції, готелі, ресторани, туристичні садиби, об’єкти активного відпочинку. Чотири з них представлені бердянськими підприємцями, решта з Запоріжжя та з сільських районів області. Модель вдосконалення бізнесу EFQM, розроблена Європейським фондом управління якістю EFQM Excellence Model, являє  собою узагальнену модель ідеальної системи управління для організацій, МСП, орієнтованих на сталий розвиток і підвищення конкурентоспроможності. Оцінка якості управління підприємством визначається по 9 критеріям: Лідерство, Стратегія, Персонал, Партнерство та ресурси, Процеси (наскільки успішно організація / МСП фокусується на процесах), Результат для клієнтів, Результат для персоналу, Результат для суспільства, Головні результати діяльності. Найголовнішою перевагою сертифіката EFQM – є престиж (в Європейських країнах це дуже престижна нагорода, яка демонструє високий рівень управлінських навичок підприємства, і управління підприємством в цілому). Володіти сертифікатом EFQM – це бути лідером серед підприємницького кола, бути престижним та впізнаваним МСП, сертифікат є показником для клієнтів (потенційних клієнтів, особливо європейських), а так само для партнерів, донорів та інвесторів, що підприємство надійне і прагне до бізнес-досконалості.

                       АЛГОРИТМ ОТРИМАННЯ СЕРТИФІКАТУ ДЛЯ МСП:

Спочатку визначається на підприємстві один відповідальний працівник, який має комунікувати із фасилітатором від Регіонального фонду підтримки підприємництва. Потім вони спільно переходять к процесу підготовки:

1й етап – Підготовка МСП до сертифікації розпочнеться з квітня 2021 року і буде тривати до листопада 2021 року. Орієнтовно, на кожне МСП – 2 місяці, щоб підготувати необхідні документи.

Документи:

– Заявка МСП про наміри бути оціненим ліцензійним експертом EFQM (документи буде допомагати готувати фасилітатор)

– Документ для подання до Фонду EFQM – аналіз самооцінки підприємства та 3 плани вдосконалення управління (документи буде допомагати готувати фасилітатор);

2й етап – Сертифікація МСП акредитованим експертом від EFQM. Ця діяльність почнеться з листопада 2021 по лютий 2022

Після підготовчого 1го етапу, кожне МСП буде оцінено акредитованими експератими EFQM. Оцінка проводитиметься за 1-денний (у деяких випадках 2-денний) візит на місце для того, щоб відповідність МСП моделі EFQM була обґрунтована та підтверджена, а її досконалість визнано. Згідно з протоколом EFQM, процес перевірки включає зустрічі акредитованого експерта від EFQM з:

– Керівною командою МСП;

 – Відповідальною особою (“власником”);

На цій зустрічі буде підтверджено самооцінку та обґрунтування вибору 3 заходів щодо вдосконалення підприємства.

– Будуть представлені результати оцінки та буде оголошено про успіх МСП

– Видача сертифіката