Сертифікація об’єктів зеленого туризму області

Проєкт “Система сертифікації якості агротуризму” – CerTour був розроблений муніципалітетом Ксанті – Греція і схвалений Європейським Союзом  та запроваджується протягом 8 років, у тому числі і в Запорізькій області

Необхідність проєкту виникла з основних проблем, з якими стикається агротуристичний сектор в регіонах країн-партнерів, таких як:

  • інфраструктура (доступність, різноманітність об’єктів, особливо для людей з обмеженими можливостями), це ,як правило, бідність, при якій не можуть запропонувати клієнтам запитуваний комфорт.
  • людський капітал агротуризму, як правило, не дуже добре підготовлені та досвідчені, тому з’являється брак кваліфікованих фахівців і робітників.
  • якість послуг. Відсутність будь-яких стандартів якості і, в більшості випадків, немає ніякої системи класифікації (особливо для постачальників послуг без розміщення).
  • проблеми просування. Агротуристичний продукт регіону не просувається, найчастіше агротуристичні підприємства звертаються тільки до місцевих ринків, встановлюючи серйозніобмеження для їх потенційних цільових груп.
  • залучення і задоволення клієнтів. Немає досліджень задоволеності клієнтів, як результат – агротуристичні МСП не вживають ініціатив щодо покращення своєї якості.

Загальна мета проекту CerTour – це сприяння розвитку агротуризму в регіонах країн-партнерів, а також поліпшення якості послуг, встановлення загальних стандартів якості та процесу сертифікації.

Протягом 2013-2020 років понад 40 об’єктів зеленого агротуристичного бізнесу отримали чи підтвердили вдруге сертифікати якості міжнародного зразку. Наразі у липні-серпні 2021 року Регіональний фонд підтримки підприємництва готує до сертифікації три об’єкти зеленого туризму області: два – в Бердянському районі, один – в Мелітопольському районі області.

Зацікавлені особи з туристичного бізнесу мають можливість звертатися до представників фонду за отриманням консультацій щодо сертифікації об’єктів.