🇺🇦РФПП інформує‼️

Monthly expense planning. Reminder for appointment. Payment deadline, worker with timetable, organizer schedule. Countdown to payday. Vector isolated concept metaphor illustration.

👉Пропонуємо актуальну інформацію щодо чинних норм податкового законодавства

⚠️Чи може платник, який обрав єдиний податок за ставкою 2 відсотки, обрати
іншу ставку протягом року?
➡️Платники єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу не обмежені в праві змінити ставку єдиного податку третьої групи на 3 або 5 відсотків доходу шляхом подання до контролюючого органу заяви про зміну ставки.

⚠️З якої дати подавати нову форму декларації з плати за землю (в редакції наказу Мінфіну від 18.02.2022 № 83)?
➡️З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, то форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена Наказом № 560 (в редакції Наказу № 83), буде використовуватися для складання звітності починаючи з 01.01.2023.

⚠️Чи оподатковується військовим збором нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівникам?
➡️Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, згідно з п. 164.2 ст. 164 ПКУ, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

✅РФПП продовжує збирати корисну інформацію‼️

🇺🇦Єднаємось та Слава Україні🇺🇦