🇺🇦РФПП інформує‼️

✅Чи може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування підприємець, який на 1 січня був платником єдиного податку та перейшов на загальну систему з 1 квітня?
📍При цьому згідно з п. 299.6 ст. 299 ПКУ підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:
1️⃣ невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 ПКУ;
2️⃣ наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
3️⃣ недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.
📍Тобто фізична особа – підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 01 квітня, не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.
📍Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 ПКУ.

✅РФПП продовжує збирати корисну інформацію‼️

🇺🇦Єднаємось та Слава Україні🇺🇦